O NAS

Youth Explorers Travel Integration

Kim jesteśmy

Podróże to nasza pasja i styl życia! Jesteśmy różnorodni, ale łączy nas ciekawość świata i chęć poznawania ludzi. 

Podróżowanie daje nam poczucie, że żyjemy mocniej. To wtedy łapiemy głębszy oddech i ładujemy baterie. Podróże pomagają nam zrozumieć kim jesteśmy, czego pragniemy i za czym tęsknimy. Nie odhaczamy w przewodniku kolejnych atrakcji, ale smakujemy każdą chwilę: spotkania z ludźmi, poznawanie kultur i zwyczajów, odkrywanie piękna natury. To doświadczenie zmienia perspektywę i otwiera nowe horyzonty. Chcąc się tym z Wami podzielić, stworzyliśmy to niezwykłe biuro podróży.

Łączy nas pasja!

Nasze dzieło

Pragniemy tworzyć miejsce, w którym odnajdujemy to, czego sami w podróżach szukamy. U nas przygoda zaczyna się jeszcze przed pierwszym dniem wyjazdu i trwa dłużej niż jego planowany koniec. 

Zależy nam na tworzeniu społeczności podróżników oraz przestrzeni do budowania i pielęgnowania autentycznych relacji. Pragniemy w życzliwej atmosferze wspólnie odkrywać cuda natury i architektury, przeżywać przygody, poznawać lokalne zwyczaje, kuchnię i ludzi. Chcemy tworzyć wyprawy, które spełnią Wasze podróżnicze marzenia.

Tworząc ofertę wyjazdów YETI, chcemy odpowiedzieć na Wasze potrzeby. Wyprawy w nieznane, sportowe wyjazdy szkoleniowe, górskie eskapady, wypady weekendowe oraz eventy chrześcijańskie i pielgrzymki inne niż wszystkie. Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie w YETI. 

Powstaliśmy z myślą o Was i z miłości do podróży!

Co nas wyróżnia

Integracja

Tworzymy przestrzeń spotkania i budowania relacji poprzez: spotkanie przed/po wyjeździe, wieczory integracyjny, gry terenowe itp. 

Autentyczność

Umożliwiamy autentyczne i głębokie odkrywanie odwiedzanych miejsc, poznawanie ludzi, ich kultury i zwyczajów. 

Zrównoważona turystyka

Organizujemy wyjazdy z poszanowaniem środowiska i lokalnej społeczności, poznajemy ją i współdziałamy wspierając miejscowe biznesy. 

Doświadczenie

Każda wycieczka prowadzona jest przez pilota, który dobrze zna odwiedzane miejsca. Dzielimy się nie tylko ogólnodostępną wiedzą, ale też ciekawostkami i historiami z własnego doświadczenia.

Duchowość 

Szanujemy potrzeby duchowe uczestników i umożliwiamy praktyki religijne (np. Msza Święta). 

Explore, Dream, Discover!

M. Twain

Ludzie YETI

Zdjęcie Krzyśka Kopytko

KRZYSZTOF KOPYTKO

Po maturze zacząłem studia informatyczne, ale szybko przekonałem się, że to nie jest moja droga. Zwrot w stronę turystyki nazywam moją pogonią za powołaniem – to był jeden z najlepszych wyborów w moim życiu 🙂 Zamieniłem moją pasję w biznes i moje marzenie w końcu zaczyna się realizować 🙂

Kocham ludzi i praca z nimi sprawia mi przyjemność 🙂 Staram się, żeby każdy uczestnik wyprawy czuł się na niej jak najlepiej. Chciałbym, żeby każda ekipa wyjazdowa stworzyła zgrany team, więc na pewno zadbam o różne ciekawe formy integracji 😉

Podróżując zawsze chcę zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Moim największym marzeniem jest połączenie podróżowania z wiarą, dlatego na wyjazdach chrześcijańskich prawdopodobnie spotkacie mnie najczęściej 😉 Kocham góry i realizuję też różne wyjazdy trekkingowe.

Na koniec taka mała rada: nie bójcie się spełniać marzenia! Dla wytrwałych i ambitnych nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

Zdjęcie Anny Wilaszek na plaży

ANNA WILASZEK

Kim jestem?

Ludzie mówią petarda, człowiek orkiestra, wulkan.

A ja powiem o sobie: jestem Ania i chcę dawać z siebie to, co mam najlepszego.

Technicznie – absolwentka AWF Katowice, podwójny magister – wychowania fizycznego oraz turystyki i rekreacji.

Studia umożliwiły mi kształcenie się na wielu płaszczyznach. I tak jestem pedagogiem, instruktorem narciarstwa zjazdowego, pływania, aqua fitness, funkcjonalnego treningu siłowego, treningu zdrowotnego osób w starszym i średnim wieku i ogromną pasjonatką podróży! Zafascynowało mnie „podróżowanie od podszewki”, więc pracowałam kilka miesięcy na Majorce, w Grecji, w Austrii czy nad polskim morzem, pomieszkałam też trochę w cudownej Andaluzji i doświadczyłam niesamowitych momentów, poznałam wyjątkowych ludzi, a dzięki nim jeszcze bardziej wyjątkowe miejsca. No i jak się tym nie podzielić ze światem?

I tak w codzienności, we wszystkim, co robię chcę zarażać „zajawką na życie”, podróże są do tego świetną przestrzenią. W niedalekiej przyszłości chciałabym Was zabrać m.in. do hiszpańskiej Andaluzji, by choć chwilę doświadczyć la vida loca i manana, manana. Jestem też pasjonatką jazdy na nartach i z największą przyjemnością podzielę się swoją wiedzą na ten temat. Poza tym słońce, śnieg, impreza – to zdecydowanie dobry klimat, by się nauczyć jazdy na nartach czy doskonalić technikę.

To czego na pewno nie zabraknie na wyjazdach ze mną, to ogrom pozytywnego flow! No i będzie aktywnie!

Chcesz poznać mnie bliżej? Zapraszam tutaj:  https://www.facebook.com/annawillflow

Do zobaczenia!

ŁUKASZ BANASZEK

Zainteresowanie odkrywaniem mam wpisane w siebie, odkąd tylko pamiętam. Ciekawiło mnie nieustannie, co jest za zakrętem drogi, linią horyzontu czy kolejnym wzgórzem. Jednocześnie pociąga mnie wszystko co z ruchem jest związane: piłka, rower, deski, rolki… dosłownie wszystko. Tak wyrosła we mnie pasja do aktywnych podróży i wypraw. Nie ma znaczenia czy dzieją się blisko domu, czy realizuję je w odległych zakątkach świata. Chodzi o ten powiew wyzwania i ekscytację przygodą 🙂

Od kilkunastu lat zajmuję się prowadzeniem szkoleń na wodzie i stoku: latem windsurfing, surfing, SUP, a zimą narty zjazdowe, biegowe i snowboard. Doświadczenie oraz znajomość europejskich kurortów sportów wodnych i resortów narciarskich przekuwam od 2016 roku w organizację własnych wyjazdów szkoleniowych. Dokładam starań, aby były zorganizowane na najwyższym poziomie, jednocześnie zachowując ich kameralny klimat i przestrzeń do budowania relacji. W YETI można mnie spotkać właśnie na wyjazdach sportowych oraz typu adventure.

Prywatnie lubię nieśpieszne podróżowanie i wchłanianie atmosfery odwiedzanych miejsc. Zawsze staram się poznać choćby podstawy miejscowego języka, żeby móc lepiej zrozumieć mieszkańców i ich kulturę. Fascynują mnie miejscowe historie i przyrodnicze ciekawostki.

Jak nie podróżuję, to też podróżuję 🙂 … tylko wgłąb siebie. Lubię dobrą książkę i słuchać muzyki w słuchawkach. Jak tylko znajdę chwilę, to sam wydobywam dźwięki: najchętniej na perkusji i pianinie. Wyginam i spawam stal nadając jej ciekawe kształty i funkcjonalność. W ciepłe letnie wieczory uwielbiam motocyklowe przejażdżki po okolicy. Staram się żyć tak, jakby był to ostatni dzień mojego życia.

Do zobaczenia na szlaku!

JAN KOŚCIŃSKI

Kim jestem?

Podróże to nie tylko sposób na życie, a właściwie część mojego życia i to dosłownie…

Od najmłodszych lat byłem “skazany” na podróże, jako że wychowałem się w francusko-polskiej rodzinie, z którą się bardzo często przeprowadzałem. Dzieciństwo spędziłem niemalże na kartonach, kursując między krajami i miastami. Z czasem takie życie na walizkach stało się przyjemnością a nie problemem i to był chyba początek mojego bakcyla podróżniczego.

Zacząłem pracować w takich zawodach, które dawały mi możliwość podróżowania po całym świecie, w sferze dyplomacji a później handlu międzynarodowego.

Jestem ciekawy świata i chcę dzielić się tą pasją z innymi. Podpisuję się obiema rękami pod hasłem: podróże kształcą!

Planowanie, logistyka, pakowanie… wszystko to, co dla większości osób może być tzw. prozą życia, dla mnie jest zabawą.

Nowe kraje, nowi ludzie, nowe kultury i świadomość tego, że zawsze jest jeszcze coś do odkrycia – jak dla mnie żyć nie umierać!

W dodatku uwielbiam uczyć się języków obcych. Rozmawiam swobodnie w 8 językach, a jeszcze ostatnio zabrałem się za hebrajski…

Mam nadzieję Was spotkać prędko na wycieczkach po Francji, Włoszech, Maroku, itd.

Mieszkając 2 lata na Ukrainie zakochałem się w tym kraju i z niecierpliwością czekam na to, żeby móc tam wrócić i go Wam pokazać!

No i oczywiście tu muszę się odwołać do mojego francuskiego pochodzenia: w podróżach zawsze jestem ciekaw nowych wrażeń kulinarnych… Świat naprawdę może smakować na wiele sposobów!

Sri Lanka! Prawdziwy raj na wyciągnięcie Twojej ręki!